Zapraszamy bardzo serdecznie do naszego pensjonatu, który położony jest zaledwie 250m od pięknej piaszczystej plaży. Oferujemy Państwu w pełni wyposażone pokoje z łazienkami i TV. Aby zwiększyć atrakcyjność naszej oferty zakupiliśmy dwa jachty motorowe PAWEŁ SZ. i HENRYK SZ. dzięki którym możemy zaoferować Państwu wspaniałe rejsy turystyczno wędkarskie. Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej oddzielnej stronie poświęconej pasji wędkarstwa morskiego.

Kurort Darłowo to przede wszystkim

PARK WODNY "JAN" Jedyny na pomorzu bałtyckim kompleks rekreacyjno basenowy z wodą morską. Główne atrakcje to:basen sportowy (25m x 12,5m), basen rekreacyjny duży i mały, basen dla dzieci, dzika rzeka, dwie zjeżdżalnie 104m i 70m TURBO, dwie ślizgawki wewnętrzne, punkty gastronomiczne, sauny i jacuzzi, gabinety odnowy biologicznej, kręgielnia, strzelnica sportowa.

LATARNIA MORSKA - pierwsza wzmianka o latarni pochodzi z 1715 roku, wówczas po oby stronach Wieprzy ustawiono światła. W 2000r latarnia została wyremontowana i udostępniona do zwiedzania.

ZABYTKI Zamek Książąt Pomorskich - zbudowany w latach 1352 - 1372 przez księcia Bogusława V. Obecnie znajduje się w nim Muzeum Regionalne.Brama kamienna z XIV w. - jedyna pozostałość po murach miejskich.Ratusz z XVIII w. - przebudowany w 1725 roku, obecnie siedziba władz miejskich. Pomnik Rybaka - fontanna z 1919 roku, wystawiona ku czci ludzi morza. Kościół p.w. Najświętszej Marii Panny z XIV w, gotycki z drewnianą amboną z XVIII w., organy z XIX w., średniowieczna polichromią i ołtarzem głównym z poł. XIX w. W bocznej kaplicy znajdują się sarkofagi księcia pomorskiego Eryka I oraz księżnych Jadwigi i Elżbiety - żony dwóch ostatnich książąt pomorskich. Kościół p.w. św. Jerzego zbudowany w XV wieku. Patron związany był ze szpitalem, gdzie przebywali chorzy i biedni. Kościół p.w. św. Gertrudy z XV wieku , styl skandynawski gotyk. Oryginalna dwunastoboczna budowla jedyna w Polsce. Wewnątrz drewniane empory zdobione malowidłami i neogotyckie organy.

i wiele wiele innych ....

 

 

Rezerwacja pokoi i rejsów 502 513 476 lub na rezerwacja@wedkarstwo-turystyka.pl